Kur’an Işığında Kişisel Gelişim

İnsan, bir kişisel gelişim kitabını neden okur?
Muhtemelen, yazarın bilgi ve tecrübesi ışığında
kendini geliştirip yolunu aydınlatmak ister.
İhtiyacı olan bilgiyi kitaptan alan insan,
hayatına da değer katmış olur.
Peki, insanın ihtiyacını en iyi bilen kimdir?
Bir cihazın en güzel şekilde nasıl kullanılacağı,
fabrikanın hazırladığı kullanma kılavuzunda anlatılır.
Beden ve ruhun en güzel şekilde nasıl kullanılacağı ise
insanı tasarlayan Yaratıcı tarafından
“Oku!” diyen bir kitapta, okuyucuya söylenir.
Başarılı olmak isteyen her insan,
kendi fıtratına işlenmiş olan
gelişim şifrelerini çözüp yolunu aydınlatmak için,
bu konudaki ayetlerin ışığına ihtiyaç duyar.
İşte bu kitapla; Kur’an rehberliğinde,
kendinizi geliştireceksiniz.

“… Biz Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık…”

En’âm Suresi, 38. Ayet

 

* SATIN AL *

7 yorum

 1. SEDA MORALIGİL

  Bir kitap okursunuz, kütüphanenize kaldırırsınız, üzeri tozlanır.
  Ancak KUR’AN IŞIGINDA KİŞİSEL GELİŞİM kitabı bu cinsten değil. Tam bir başucu kitabı. İhtiyac duyulduğunda “Bu konuyla ilgili ne yazıyordu acaba?” dediğinizde tekrar tekrar okunacak bir kitap. Başka kitapları ödünç alıp tekrar verebilirsiniz ama bu kitabı mutlaka edinmelisiniz.

 2. Ben emekli cografya öğretmeniyim. Tebrik ederim Aydın bey çok güzel anlaşılır sade bir anlatım ile gönlümüze ve ruhumuza inen bu kitap umarım herkese ulaşır. İnşallah hayatımızda uygulayabiliriz.

 3. Yazarımız Sayın Aydın Adaklı nın eserlerini okumak nasip olmuştu bana…İnsanın yaşı ne olursa olsun davranışlarında birtakım şeylerin değişip hayata POZİTİF bakabilecegimi bu kitaplardan öğrendim. Yeni çıkan kitabı da gerçekten emek sarfedilerek, inceleme yapılarak yazılan MÜKEMMEL bir eser olmuş. Hocam sağolun..Herkese faydalı olabilmek HERKESE kısmet olmaz.

 4. Hatice Ayse Çolak

  Kuran ışığında kişisel gelişim. Bence bu ifade bile düşünce dunyamizi sarsıyor.
  Her satirini bilseniz bile size keyifli bir düşünce zenginligi veriyor. Kuran ışığında zengin düşünme keyfi. Rabbim hocamizn basarilarini daim etsin.

 5. Okuduğum kitaplar arasında en beğendiğim olmasının yanı sıra en faydalısı da oldu, tebrik ediyorum…⚘

 6. Mardin/Savur’da görev yapmaktayım. Bir gün öğrencimin “Hocam intihar etmek neden günah?” sorusuyla sarsıldım. Hayatından çok sıkıldığını ve hiçbir şeyin yolunda gitmediğini anlattı. Hal ve hareketlerine baktığımda ruhen iyi olmadığını anladım ve ihtiyacı olan tek şeyin bir ulvi gaye belirlemek olduğunu düşünüp bunu kendisine ifade ettim. Daha sonra Kur’an Işığında Kişisel Gelişim kitabını kendisine hediye ettim. Çok geçmedi, hemen ertesi gün yanıma gelip “Hocam, bir kitap bir insanın hayatını bu kadar değiştirebilir. Kitapta okuduğum her cümle beni kendime getirdi. Bir hedef belirleyip o hedef yolunda yürüyeceğim inşaAllah.” dedi. Bu sadece bir örnek, gençlerimizin böyle kitaplara o kadar ihtiyacı var ki. Kitabınızın tüm gençlere ulaşabilmesi duasıyla…

 7. Emsalsiz bir hazine… her cümlenin ardında görülmeyen anlamlar yatıyor keşfedilmeyi bekleyen. Kendi gönül kabı ile harmanlayıp Ayetlerle desteklenmiş. Bir Edebiyatçı olarak önerebileceğim nadide eserlerden. Şükranlarımı sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.